tel. 33 874 76 70  
      
 

PROMY SZWECJA
połączenia i tanie bilety on-line na promy z Polski, Danii i Niemiec do Szwecji

 


FINNLINES :: Rezerwacja i sprzedaż tanich biletów on-line na FINNLINES połączenia promowe z Niemiec do Szwecji. Trasy: Travemunde - Malmo

 

REZERWACJA - BILETÓW FINNLINES

 
Informacje
Typ
Rodzaj biletu
Rejs podstawowy
Z miasta to miasta
Miesiąc
Dzień, godzina

Travemunde - Malmo

 

 

Promy Finnlines

Finnlines to wiodący operator żeglugowy serwisów ro-ro i pasażerskich na morzu bałtyckim oraz morzu północnym. Armator notowany na giełdzie NASDAQ Omx Helsinki, jest częścią Grimaldi Group z Włoch, jednego z największych na świecie operatorów statków ro-ro oraz największy operator autostrad morskich w Europie zarówno dla pasażerów jak i przewozów frachtowych. Do Grupy Grimaldi należą Grimaldi Lines, Atlantic Container Line (Szwecja), Minoan Lines (Grecja) oraz Malta Motorways of the Sea (Malta).
Do Grupy Finnlines należą FinnLink, NordöLink, TransRussiaExpress oraz operator terminalowy Finnsteve.
Flota firmy składa się z ok. 30 nowoczesnych jednostek towarowych oraz towarowo-pasażerskich.
Finnlines oferuje na trasach Travemünde-Helsinki, Travemünde-Malmö, Gdynia-Helsinki, Gdynia-Rostock, Helsinki-Rostock, Lübeck-Ventspils-St.Petersburg jak też Kapellskär-Naantali przeprawy towarowe i pasażerskie.


Krótka historia firmy Finnlines:

1947 powołana zostaje spółka "Oy Finnlines Ltd.", która prowadziła serwis liniowy transportując celulozę i papier z Finlandii do USA.
Rok później powstała spółka "Finnland Steamship Co. Ltd. (FAA"), która również realizowała transporty na trasie Finlandia - USA i Kanada. W niedługim czasie obie firmy zaczęły współpracę.

Finnlines zamawia nowe statki w Holandi w celu odmłodzenia floty. 1951 to rok w którym pierwsza jednostka nosząca nazwę "Finntrader" została wprowadzona do żeglugi. Dwa lata później siostrzane jednostki "Finnpulp" i "Finnsailor" były gotowe do żeglugi.
Z nowo wybudowanymi statkami (razem 7 nowych statków), przygotowanymi do warunków pogodowych na morzu bałtyckim i północnym Atlantyku, Finnlines rozpoczął oferować cotygodniowe odejścia.

Jednostka "Hansa Express" w 1963 roku rozpoczęła linię przewożącą pasażerów i pojazdy łącząc miasta Helsinki-Kalmar-Travemünde. Było to podwaliną pod dzisiejsze połączenia promowe pomiędzy Niemcami a Finlandią, które to ciągle wzrastały i nabierały na znaczeniu.

W 1975 roku powstało przedsięwzięcie marketingowe "Oy Finncarriers Ab", w którym po 50 % udziałów miały Finnlines oraz FAA.
Firma ściśle współpracuje z Poseidon Schiffahrt AG z Lübecki. Poseidon Schiffahrt w 1994 przejęło grupęRailship a w 1997 założyła linię Ro-Ro "TransRussiaExpress" które od tego czasu operuje pomiędzy Niemcami a St. Petersburgiem.

W 1998 Poseidon Schiffahrt poprzez wymianę akcji zintegrował się z Grupą Finnlines.

Szwedzki armator "NordöLink AB", który prowadził żeglugę regularną pomiędzy Travemünde a Malmö, został w 2003 roku kupiony przez Finnlines..
5 nowoczesnych statków Ro-Pax zostało zamówionych w 2003 we włoskiej stoczni Fincantieri. Do serwisów weszły w 2006 i 2007 roku.

2009 to roku w którym połączenie Ro-Ro pomiędzy Polską a Finlandią zastąpiono serwisem Ro-Pax dodając jeszcze porty w Niemczech do tego połączenia. Dodatkowo przewozy towarowe NördöLink zostały uzupełnione o przewozy pasażerskie.
Połączenie do St. Petersburga oferowane przez TransRussiaExpress zostało w 2010 poszerzone o zawinięcie do łotewskiego portu Ventspils. Poza tym linie towarowe z Bilbao-Antwerpii-Helsinek oraz Wielkiej Brytanii zostały wydłużone do St. Petersburga.

Dzisiaj Finnlines oferuje wiele różnych połączeń na morzu północnym i bałtyckim. Poprzez synergię z Grimaldi-Grup, która od 2006 roku posiada akcyjny pakiet większościowy Finnlines, grupa może oferować transport na morze śródziemne, do Afryki oraz oby Ameryk.

Od 2009 wszystkie operacje pasażerskie skupione są pod jedną marką Finnlines. Dla wszystkich połączeń pasażerskich pracują centra rezerwacyjne w Lübece, Helsinkach i Turku.

FINNLINES - trasy promowe

Połączenia Finnlines oferujące serwis dla pasażerów Finnlines:

  • Travemünde - Rostock
  • Helsinki - Gdynia
  • Helsinki - Rostock
  • Kapellskär - Naantali
  • Travemünde - Malmö

FINNLINES - Informacje o przeprawach i rozklady promów

trasa czas rejsu / ilość rejsów
Gdynia - Helsinki 25 godz / do 2 rejsów tygodniowo
Rostock - Helsinki 40 godz / do 4 rejsów tygodniowo
Travemünde - Rostock 31 godz / do 7 rejsów tygodniowo
Kapellskär - Naantali 9 godz / do 3 rejsów dziennie
Travemünde - Malmö 9 godz / do 2 rejsów dzienniepromy do Finlandii

Finlandia - daleka północ na wyciągnięcie ręki
Surowy klimat dalekiej północy oraz tętniące życiem miasta południowego wybrzeża to Finlandia - do tej pory trudno dostępna dla turystów z Polski. Helsinki - stolica tego 5 milionowego państwa to tętniąca życiem metropolia z mieszanką kultur i kuchni świata. Finlandia to także kraj Muminków, reniferów i świętego Mikołaja, który rezyduje w swej posiadłości w Rovaniemi, miasteczku położonym za kołem podbiegunowym.
Gdynia - Helsinki
Na trasie pomiędzy Gdynią a Helsinkami pływa jednostka klasy HANSA Transeuropa rejsy 2 razy w tygodniu w obu kierunkach.
Odkryj fińską stolicę założoną w roku 1550 przez szwedzkiego króla Gustawa I Wazę dziadka polskiego króla Zygmunta III Wazy. Miasto to cechuje wiele interesujących obiektów architektonicznych.
Szczególnie ciekawe jest zabytkowe centrum miasta z imponującym neoklasycznym zespołem Katedry i placu senackiego. Około 1000 restauracji i barów tego miasta odzwierciedla różne wschodnie i zachodnie kulinarne wpływy różnych kultur. Reszta Finlandii to również niezapomniane przeżycie - wielkie pojezierza, obszary podbiegunowe za kołem polarnym oraz szkiery archipelagu.

 
 
 
  POLFERRIES     UNITY LINE     TT LINE     SCANDLINES     STENA LINE     COLOR LINE     FINNLINES  
 
POLFERRIES, UNITY LINE, STENA LINE, SCANDLINES - Tu kupisz tanie bilety promowe on-line, promy z Polski do Szwecji, oraz ze Szwecji do Polski, rejsy Świnoujście-Ystad, Gdańsk-Nynashamn, Gdańsk-Stockholm, Świnoujście-Kopenhaga, prom Gdynia-Karlskrona, promy Karlskrona-Gdynia, promy do Niemiec, promy Sassnitz-Trelleborg, promy Rostock-Trelleborg, Most Oresund, Oresund Brigde, bilety dla pasażerów, samochodów, ciężarówek, tirów, vanów, POLFERRIES - Polska Zegluga Baltycka, Morskie Biuro PodroŻy, Polferries - oferta Happy People, Polferries - oferta Happy Driver, Polferries - pakiety rodzinne, Polferries - stali klienci, Polferries - Karnet 10-cio przejazdowy, Polferries - pakiety dla zmotoryzowanych, Polferries wycieczki SKANDYNAWSKIE INSPIRACJE. Unity Line pakiety rodzinne, Unity Line oferta dla zmotoryzowanych, Unity Line oferta PIESZY SIĘ CIESZY, Unity Line - Karnet 10-cio przejazdowy, Unity Line - stali klienci, Kopenhaga prosto z mostu, Unity Line - pakiety dla zmotoryzowanych, Unity Line biuro Plac Rodła, rejsy weekendowe specjalne, Unity Line - Rodzinny wypad do Szwecji i Danii, UnityLine oferta dobra noc w Kopenhadze STENA LINE Making good time, Prom Stena Vision, Prom Stena Spirit, Prom Sassnitz, Prom Trelleborg, Prom Skane, Prom Mecklenburg, StenaLine taryfa ECONOMY, StenaLine taryfa FLEXI, StenaLine taryfa PREMIUM, wypłynięcie z Gdynii, wypłynięcie z Karlskrony, program lojalnościowy StenaLine extra, StenaLine - Weekend na morzu, Stena Line - krótki urlop, Stena Line Szwecja w 1 dzień, StenaLine - sylwester na morzu. StenaLine - promy od Scandlines, miasto, port Karlskrona, Kalmar, Gdynia, Gdańsk
 
ilość odwiedzin: 1150547, dzisiaj: 11